Michalici

Wspólnoty

Chór parafialny

Chór parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Markach-Strudze jako chór 4-głosowy istnieje od trzech lat (wcześniej był to chór 3-głosowy żeński).

Jest to chór amatorski, jego członkami są parafianie, którzy kochają muzykę i swoim śpiewem pragną chwalić Pana Boga. Chór liczy ok. 20 członków, próby odbywają się w piątki wieczorem na plebanii (w godz. 18.30 – 20.00).

Dyrygentem chóru jest Elżbieta Suchecka, zaś stroną internetową opiekują się Agata i Marcin Pionnier.

Repertuar chóru to ponad 100 utworów na różne okresy roku liturgicznego oraz kilka utworów świeckich. Działalność chóru związana jest z wydarzeniami w parafii. Chór śpiewa podczas niedzielnych mszy świętych, podczas świąt i uroczystości kościelnych. Kilka razy chór przygotował koncerty (np. pieśni do Miłosierdzia Bożego, kolędy, pieśni maryjne itp). Dużym przedsięwzięciem w okresie Wielkiego Postu staje się co roku przygotowanie Pasji i pieśni wielkopostnych na adorację Wielkiego Piątku.

Serdecznie zapraszamy nowych chętnych do pracy w chórze. Wystarczy dobry słuch, rozśpiewanie, trochę czasu w piątkowe wieczory i nieco pracy w domu. Nie jest wymagana znajomość nut (choć znacznie ułatwia pracę).

Jeśli lubisz śpiewać i pragniesz chwalić Pana muzyką – dołącz do nas. Czekamy w każdy piątek!

WRÓĆ