Michalici

Wszyscy Święci balują...w Markach

10-11-2022

facebook twitter
29 października br. odbył się niecodzienny Bal...

W sobotę, 29 października br. naszą parafię odwiedzili niecodzienni goście: św. Jan Paweł II, św. Michał Archanioł, św. Andrzej Bobola, bł. Stefan Wyszyński, św. Filomena, św. Jadwiga, św. Franciszek oraz wielu innych bardziej lub mniej znanych świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Bohaterowie tego dnia najpierw uczestniczyli we Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Marcina Kałwika CSMA, radcy generalnego, a następnie w radosnej atmosferze, przy dźwiękach żwawej muzyki i w świetle pochodni wyruszyli na uroczysty Bal Wszystkich Świętych do szkoły przy ul. Wczasowej.

Ponad setka dzieci i dorosłych w przebraniach świętych patronów wzięła udział w wyśmienitej zabawie, którą poprowadził znany wodzirej Jaś Pociecha. Były tańce, konkursy oraz wybór najlepszej stylizacji. Impreza przy słodkościach i przekąskach trwała do godziny 20, a na jej zakończenie biesiadnicy delektowali się pysznym tortem.

Inicjatywa, pomimo tego że w naszej parafii odbyła się po raz pierwszy, to spotkała się z ogromnym uznaniem uczestników.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w to wydarzenie, które zadbały o właściwy wymiar przeżywania Święta Wszystkich Świętych, a także wszystkim małym i dużym uczestnikom, którzy pięknymi strojami i radosną zabawą uświetnili Bal.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzięki którym ten Bal miał miejsce, dziękujmy Miasto Marki za wsparcie finansowe, dziękujemy wydawnictwom: Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Biały Kruk, Wydawnictwo Sióstr Loretanek za przekazanie pozycji na nagrody dla wyjątkowych Świętych. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim indywidualnym ofiarodawcom i osobom które w różny sposób wsparły tą inicjatywę.