Michalici

W MARKACH NADAL KOLĘDUJĄ

20-01-2020

facebook twitter
Chociaż liturgicznie zakończył się okres Bożego Narodzenia, to u Michalitów w Markach nadal kolędują.

Chociaż liturgicznie zakończył się okres Bożego Narodzenia, to u Michalitów w Markach nadal kolędują. Śpiew kolęd w czasie niedzielnych Mszy świętych ubogacił zespół muzyczny, w którego skład wchodzą dzieci, dorośli i księża.

19 stycznia 2020 roku w parafii św. Andrzeja Boboli w Markach kolejna niedziela. Jak każda, ale dla tych parafian wyjątkowa. Szczególnie dla ludzi, którzy przybyli na Mszę św. o godz. 10.00 i 11.30, bo całej liturgii towarzyszył muzyczny zespół, który porywał serca do śpiewu kolęd. „Chociaż już skończył się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, to my w Polsce śpiewamy dalej kolędy. Chcemy tę radość Narodzenia Pańskiego przedłużyć, dlatego zapraszamy was wszystkich do śpiewu kolęd i pastorałek, które będą nam dzisiaj towarzyszyć” – mówił ks. Sylwester Szwajca CSMA, manager powstałego zespołu muzycznego.

W repertuarze niedzielnych kolęd i pastorałek znalazły się: Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi, Cicha noc, Mizerna cicha, Przybieżeli do Betlejem, uOkarynki fujarecki, Gore Gwiozda, Znak Pokoju. To tylko niektóre utwory, które można było usłyszeć i wspólnie zaśpiewać.

„Wspaniała uczta dla ducha i dla ciała. Coś wspaniałego, za co dziękuję” – zwierzyła się po Mszy św. jedna z osób uczestniczących w Liturgii. Najpiękniejsze w tym wszystkim było to, że parafianie w Markach zaczęli śpiewać. Śpiewali głośno i pięknie.

xrs