Michalici

Triduum Paschalne - program nabożeństw

06-04-2023

facebook twitter
Trzy Święte Dni

Przed nami Triduum Paschalne. 


*  WIELKI CZWARTEK - o godz. 18:00 celebrujemy EUCHARYSTIĘ WIECZERZY PANSKIEJ jako pamiątkę ustanowienia EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Na zakończenie liturgii  przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

*   WIELKI PIĄTEK – Adoracja od godz.7:30  Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18:00 /liturgia Słowa - w tym Męka Pańska, adoracja Krzyża i Komunia św./. Na zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa do grobu i będziemy adorować do godz. 24:00. 
Tego dnia obowiązuje post ścisły /powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i trzy posiłki, w tym raz do syta/. 

W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek  oraz w Wielką Sobotę o godzinie 15:00, a w niedzielę o godz. 17:30. 
Do adoracji przy Grobie Pańskim zapraszamy Wspólnotę Totus Tuus, poszczególne grupy parafialne, dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian. W Wielki Piątek o godz. 9.00 udamy się do chorych  I piątkowych i zgłoszonych w zakrystii.


*   WIELKA SOBOTA – Adoracja od godz. 730  Pokarmy święcimy od godz. 9:00 do 15:00 /co 15 minut  przed kościołem /.  Liturgia WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19:00 poświęceniem ognia /zapraszamy wszystkich ze świecami/. 
W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7:30 jutrznia.

 

Szczegóły na załączonym plakacie: