Michalici

Srebrny Jubileusz kapłaństwa Ks. Proboszcza

13-05-2020

facebook twitter
13 maja 1995 roku w Krakowie diakon Adam Żurad CSMA przyjął wraz ze współbraćmi Zbigniewem Dragułą i Józefem Pękalą święcenia kapłańskie.

W niedzielę, 17 maja w naszej parafii, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. proboszcz Adam Żurad CSMA, który w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. 

Ks. Adam urodził się w Sędziszów Małopolskim w 1968 roku w wielodzietnej rodzinie. Po ukończeniu szkoły podstawowej był uczniem Liceum Ogólnokształcącego przy NSD w Miejscu Piastowym. Po ukończonym nowicjacie w Zgromadzeniu św. Michała Archanioła (CSMA) studiował w latach 1989-1995 w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Kraków. 13 maja 1995 roku przyjął święcenia kapłańskie.

Pracował w duszpasterstwie w Warszawie-Bemowie, Toruniu, Krośnie, Gorzkowie i Markach-Strudze. Ukończył studia specjalistyczne z prawa kanonicznego na UKSW w Warszawie.

Ks. Adam pełni urząd proboszcza w Markach od roku 2014. Jak widzą go parafianie?

Ks. Proboszcz Adam Żurad jest dla mnie i mojej rodziny wzorem kapłana, gospodarza parafii, uczciwego i oddanego Bogu i ludziom człowieka. Myślę, że wszystkim, którzy mniej znają Proboszcza, jawi się On przede wszystkim jako świetny gospodarz, doskonały organizator, człowiek pełen pomysłów, które rozważnie wciela w życie. Wystarczy popatrzeć na podwórze kościelne, parking, zadbane wnętrze Kościoła, by zauważyć te przymioty.

Ale najważniejsze są inne, jakże cenne cechy charakteru i oznaki Jego prawdziwego powołania kapłańskiego:

– każdego człowieka traktuje z szacunkiem, wyrozumiałością i troską. Czasem słyszałam opinię, że za bardzo trzyma dystans, jest zbyt powściągliwy - dla mnie to właśnie zaleta, wyczucie i kultura

– jeśli kogoś wspiera w szczególnych, trudnych sytuacjach - robi to z wyczuciem, empatią i bez rozgłosu (mogłoby to potwierdzić wiele osób które znam)

– zależy Mu na życiu parafii, jest otwarty na inicjatywy, potrafi docenić i wspiera działalność różnych grup parafialnych (choćby chóru)

– jest bardzo konkretny w działaniu, dotrzymuje słowa, podtrzymuje na duchu

– jest tolerancyjny, ale jednocześnie nie "pseudonowoczesny", nigdy nie zapomina, że jest kapłanem

– poczucie humoru łączy z wysoką kulturą osobistą, więc nie grożą nam „głupie dowcipy”  i inne wpadki.

Życzymy sobie, by ks. Adam jak najdłużej prowadził naszą parafię, a Drogiemu Jubilatowi życzymy błogosławieństwa Pana Boga na dalsze lata posługi kapłańskiej i duszpasterskiej.

Od niedzieli, 17 maja na Mszach św. w naszym kościele może być jednocześnie 30 osób. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Srebrnego Jubilata Ks. Proboszcza. Dla tych, którzy nie będą na Mszy św. o godz. 11.30 proponujemy transmisję

na Faceboku www.facebook.com/bobolamarki oraz

 

Transmisja Mszy św. o godz. 18.00