Michalici

Różaniec ze Św. Michałem Archaniołem

16-03-2020

facebook twitter
Zapraszamy wszystkich na stronę michalici.pl (Facebook) codziennie o godzinie 20:30 - Różaniec ze św. Michałem Archaniołem.

Odpowiadając na apel naszych Pasterzy od sobotniego wieczora (14 marca) rozpoczęliśmy w naszych wspólnotach zakonnych i kapłańskich modlitwę różańcową, prosząc o dar Bożego Miłosierdzia i ustanie epidemii koronawirusa. Do tej modlitwy pragniemy zaprosić wszystkich Parafian, wiernych i ludzi dobrej woli. Jeśli chcecie się z nami szczególniej połączyć zapraszamy wszystkich na stronę michalici.pl (Facebook) na  Różaniec ze Św. Michałem Archaniołem z kaplicy Domu Generalnego Księży Michalitów w Markach.

Transmisja na żywo codziennie o godz. 20.30.

Codziennie wieczorem modlimy się na różańcu przed Najświętszym Sakramentem. Jest z nami peregrynująca po Polsce figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Jest to wierna kopia tej, przed którą w 1653 r. bp Alfons Puccinelli prosił św. Michała o jego pomoc w czasie epidemii dżumy, która zalewała Włochy.

Zapraszamy - codziennie o 20.30 do modlitwy przez pośrednictwo Matki Bożej i Księcia Niebieskiego.

Różaniec ze św. Michałem Archaniołem (transmisja z poniedziałku, 16.03)

www.facebook.com/michalici

Na Waszą prośbę zamieszczamy tekst modlitwy do Św. Michała, którą odmawiamy po różańcu:

Święty Michale Archaniele, przybywasz do nas z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Pospieszyłeś z pomocą mieszkańcom Włoch podczas epidemii dżumy. Ufamy, że i teraz ochraniasz nas, chowając pod Swymi skrzydłami. Wejrzyj na chorych w wielu krajach świata i w naszej Ojczyźnie. Wstaw się u Pana Jezusa by każdy, kto dotknięty jest chorobą mógł wrócić do pełni sił, a zdrowi byli uchronieni od zarażenia. Wspomóż działania Służby Zdrowia swoim światłem i mocą. Tyś zaufanym i wtajemniczonym Archaniołem Świętego Boga, dlatego bardzo liczymy na Twe wstawiennictwo i pomoc. Amen.