Michalici

„Pod opieką Michała Archanioła” – fascynująca książka o św. Michale

26-10-2019

facebook twitter
Książka w niezwykły, fascynujący sposób opisuje tajemniczy świat aniołów i daje dowody na istnienie duchów niebieskich. Autor pisze, że aniołowie stanowią swoistego rodzaju „dwór” Pana Boga, są bliscy w samotności...

Towarzystwo „Powściągliwość i Praca” przy współudziale Sekretariatu Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła oraz dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, zaprasza do lektury książki „Pod opieką Michała Archanioła”, którą dla księży michalitów napisał o. prof. dr hab. Zdzisław Kijas OFMConv.

Książka w niezwykły, fascynujący sposób opisuje tajemniczy świat aniołów i daje dowody na istnienie duchów niebieskich. Autor pisze, że aniołowie stanowią swoistego rodzaju „dwór” Pana Boga, są bliscy w samotności, pomagają na różne sposoby i są wymagający, a zarazem cierpliwi i radośni. Przypomina również, że św. Michał Archanioł jest jednym z siedmiu duchów, obrońcą ludów i narodów, oraz że jest sługą Jezusa Chrystusa, który walczy i zwycięża zło. Ostatnia część książki stanowi zbiór modlitw do publicznego i prywatnego odmawiania.

Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Dariusz Wilk we wstępie pisze: „Święty Michał Archanioł jawi się dzisiaj jako dar Miłosiernego Ojca dla ratowania całej ludzkości. Gdy zło przybiera na sile, zagubiony człowiek zobojętniały na wartość wieczności zamyka się w egoizmie życia doczesnością, a fałszywi prorocy lansują świat bez Boga, Stwórca jeszcze raz okazuje bezgraniczną miłość wobec swoich dzieci i posyła ku ich obronie Wielkiego Archanioła. Jego bezkompromisowe opowiedzenie się po stronie Boga wstrzymuje
i obezwładnia piekielne moce, przywraca pierwotny ład stworzenia, staje się źródłem odwagi i entuzjazmu wierzących w budowaniu świata według zamysłu Stwórcy”.

O. Zdzisław Józef Kijas (franciszkanin), prof. dr hab. jest wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz wielu uczelni zagranicznych, relatorem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, rekolekcjonista oraz autorem licznych publikacji naukowych, m. in.: Siła charakteru, Kraków 2013; Siła mądrości, Kraków 2016, Tajemnica nieba, czyśćca i piekła, Częstochowa 2017 i innych oraz powieści: Tam, gdzie rodzi się życie, Kraków 2016, Mój anioł idzie przed tobą, Michalineum 2017, Brewiarz ekologa, Kraków 2018, Nawet szarość jaśnieje, Kraków 2018 i wielu innych.

Tytuł: „Pod opieką Michała Archanioła”

Autor: o. Zdzisław Józef Kijas (franciszkanin), profesor doktor habilitowany

Format: 21 cm x 11 cm

Liczba stron: 156

Cena: 24,90 zł + koszty wysyłki

Przy zakupie większej ilości, udzielamy rabatu.

Książkę można zamówić w Sekretariacie Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła u s. Dominiki (kom. 513-288-993, peregrynacja@michalici.pl)