Michalici

Pielgrzymka parafialna do Miejsca Piastowego i Strachociny

28-11-2022

facebook twitter
W dniach 11-13 listopada blisko 70 parafian wyruszyło na Podkarpacie...

Miejsce Piastowe, Bobolówka w Strachocinie, Tarnica, Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej, zapora na Solinie to tylko niektóre punkty pielgrzymki parafialnej, która odbyła się w dniach 11-13 listopada. Blisko 70 parafian w wieku od 01 do 81 lat z Ks. Marcinem wyruszyło w Bieszczady, by tam wspólnie się modlić, wędrować oraz poznawać historię miejsc i osób kluczowych zarówno dla Zgromadzenia Michalitów, jak i każdego Polaka.

W piątek w Miejscu Piastowym nawiedziliśmy Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza, zwiedzając przy okazji Muzeum poświęcone pamięci Założyciela Michalitów. Nie mogło nas zabraknąć również w Strachocinie i na Bobolówce, czyli miejscu narodzin Św. Andrzeja Boboli. Sobota upłynęła na wspólnej wyprawie na najwyższy szczyt Bieszczadów - Tarnicę. Blisko 14 kilometrów niełatwego szlaku, ku zdumieniu rodziców, nie wykończylo najmłodszych uczestników pielgrzymki, którzy wieczorem zarządzili huczną zabawę z karaoke .

Niedziela okazała się niemniej intensywna - w Jasieniu (Ustrzyki Dolne) uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej a następnie udaliśmy się nad Solinę. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Markowej, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Polaków Ratujących Żydów, a także zapaliliśmy znicz na grobie Rodziny Ulmów.Z pielgrzymki wróciliśmy zmęczeni fizycznie , ale wzmocnieni duchowo i psychicznie oraz międzypokoleniowo zintegrowani.

Każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Do uroczystej celebracji tych Eucharystii przyczyniali się przedstawiciele Scholi Dorosłych i Dzieci, którzy przy dźwiękach gitary wspólnym śpiewem chwalili Boga. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za towarzystwo, wyrozumiałość, dobre słowa a także wyrazy ludzkiej życzliwości podczas wspólnego pielgrzymowania. Do zobaczenia na kolejnej wyprawie...