Michalici

Nowi lektorzy. Koncert dla Niepokalanej

12-12-2019

facebook twitter
8 grudnia br. miało miejsce w naszej parafii udzielenie błogosławieństwa do przyjęcia funkcji lektora czterem ministrantom. Uroczystość uświetnił występ chóru parafialnego...

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP miało miejsce w naszej parafii udzielenie błogosławieństwa do przyjęcia funkcji lektora czterem ministrantom. Uroczystość uświetnił występ chóru parafialnego, który po zakończonej Eucharystii dał Koncert dla Niepokalanej. Nowi lektorzy: Mikołaj, Szymon, Dominik oraz Oskar zostali ustanowieni lektorami i otrzymali albę – strój lektorski.

Podczas Mszy św. 0 chór wykonał specjalnie przygotowane na ten dzień pieśni: na wejście XIX-wieczną „Ciebie na wieki wychwalać będziemy” w 4-głosowym opracowaniu Piotra Pałki, a na ofiarowanie hymn brewiarzowy „W tym świętym czasie oczekiwania” (opr. U. Rogala).

Po Mszy św. odbył się Koncert dla Niepokalanej. Chór przygotował cykl 9 pieśni maryjnych z różnych okresów historycznych, w różnych opracowaniach. Znalazły się wśród nich dawne, nawet XVII-wieczne pieśni z pięknym staropolskim tekstem w dawnych i nowych opracowaniach, a także pieśni współczesne - wszystkie o tematyce adwentowej i ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Na uwagę zasługuje pieśń „O Jutrzenko” z anonimowym tekstem z 1635 r. w opracowaniu naszego parafialnego organisty i chórzysty pana Rafała Atroszczyka.