Michalici

Msza św. michalickich Neoprezbiterów

10-06-2020

facebook twitter
W piątek o godz. 18.00 Mszę św. prymicyjną w naszym kościele odprawią Neoprezbiterzy z naszego Zgromadzenia.

W sobotę, 23 maja, czterech naszych diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu: dk. Adrian Brudniak, dk. Emil Kurek, dk. Marcin Kuźniar i dk. Paweł Raś. Na diakona został wyświęcony kl. Rafał Chorobik. Szafarzem sakramentu i kaznodzieją był JE ks. bp. Janusz Mastalski – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Uroczystość miała miejsce w kościele pw. Anieli Salawy w Krakowie.

Pomimo obecnych obostrzeń związanych ze światową pandemią koronawirusa dzięki łasce bożej udało nam się wszystko jak najbezpieczniej zorganizować. To dla nas wszystkich oczywista lekcja pokory gdyż istoty tego dnia nie przysłoniła wielka liczba gości, prezentów i życzeń. Następnego dnia w niedzielę, 24 maja były prymicje w seminarium. 

Czym był ten dzień dla naszych neoprezbiterów? Ten dzień jest zawsze dla naszej wspólnoty najważniejszy. W końcu przez 6 lat studiów oraz rok praktyki wychowawczej i rok nowicjatu każdy z nas przygotowuje się do niego i z niecierpliwością go wygląda. Nie chodzi tu jednak tylko i wyłącznie o jakąś nagrodę czy przyjemność, którą konsekwentnie przez okres formacji odsuwamy, by po 8 latach jak najlepiej smakowała. Nikt z nas nie jest bowiem godny tej łaski, która przez ręce biskupa jest nam udzielana. Widzimy jednak, że nasi współbracia których słabości i talenty mniej lub bardziej znamy dostępują tej godności – to czyni dla nas ten dzień tak ważnym.

Zdjęcia ze święceń 

https://www.facebook.com/pg/michalici/photos/?tab=album&album_id=3333933449972671