Michalici

Liturgia w parafii podczas Triduum Paschalnego

30-03-2021

facebook twitter
Trwa WIELKI TYDZIEŃ - przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku biorąc czynny udział, w  miarę możliwości, w liturgii Triduum Paschalnego

WIELKI CZWARTEK - o godz. 18.00 celebrujemy EUCHARYSTIĘ WIECZERZY PANSKIEJ jako pamiątkę ustanowienia sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. 

WIELKI PIĄTEK – Adoracja od godz.17,30. Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 /liturgia Słowa - w tym Męka Pańska, adoracja Krzyża i Komunia św./. Na zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa do grobu i będziemy adorować do godz. 24.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły /powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i trzy posiłki, w tym raz do syta/.

W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie odprawiana: w W. Piątek po nabożeństwie, w Wielką Sobotę przed Liturgią, a w Niedzielę o godz. 17.30. Do adoracji przy Grobie Pańskim zapraszamy Wspólnotę Totus Tuus, poszczególne grupy parafialne, dzieci i młodzież. 

WIELKA SOBOTA – Adoracja od godz. 7.30  Pokarmy święcimy od godz. 9.00 do 13.00 /co 15 minut  przed kościołem /. Liturgia WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19.00 poświęceniem ognia /zapraszamy wszystkich ze świecami/. 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  – uroczysta REZUREKCJA o godz. 6.00. Następna Msza św. o godz. 8.30 i dalej według porządku niedzielnego.

W związku z ograniczeniami co do liczby wiernych uczestniczących w liturgii, w Niedzielę Zmartwychwstania, Poniedziałek Wielkanocny oraz w II Niedzielę Wielkanocną  będą dodatkowe Msze św. o godz.15.00 i o  16.30. 
Dopuszczalna liczba wiernych podczas nabożeństw w naszym kościele wynosi 25 osób. Przypominamy, że obowiązującą wciąż jest dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. udzielona 12 marca 2020 r. przez biskupa warszawsko-praskiego i podtrzymana 16 października 2020 r. Mogą z niej skorzystać osoby chore i mające objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), a także te osoby, które mają uzasadnioną i poważną obawę przed zakażeniem. Zgodnie ze wskazaniami służb sanitarnych wierni są zobowiązani do zakrywania maską ust i nosa oraz zachowywania odpowiedniego dystansu. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa.