Michalici

Kurs przedmałżeński w parafii

22-10-2021

facebook twitter
Rozpoczął się kurs przedmałżeński zapraszamy narzeczonych i przyszłych narzeczonych.

16 października rozpoczęły się w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Markach spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkania dla narzeczonych odbywają się w cyklu 10 spotkań przygotowawczych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Tematyka kursu dotyczy istoty małżeństwa, jako komplementarnego związku między kobietą, a mężczyzną związanego węzłem sakramentu. Poruszane są kwestie różnicy między kobiecością, a męskością oraz ich znaczenie dla małżeństwa, jako jedności dwóch osób. Ponadto uczestnicy zdobywają wiedzę na temat metod naturalnego planowania rodziny, a także zadań i misji chrześcijańskiej rodziny w życiu społecznym. Omawiają treść i znaczenie przysięgi małżeńskiej.

Zajęcia mają charakter wykładowy, pracy w parach, pracy w grupach. Uczestnicy ponadto po zakończonym kursie mają możliwość skorzystania z trzech konsultacji indywidualnych w Parafialnym Ośrodku Formacji Rodziny, który działa przy naszej parafii.

Kurs przedmałżeński oraz indywidualne spotkania narzeczonych odbywają się w salce na plebanii. Do kursu można dołączyć jeszcze w tym tygodniu, wystarczy po prostu przyjść na spotkanie. Telefon kontaktowy 692249692.