Michalici

Kościół i parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Markach-Strudze (3)

26-10-2019

facebook twitter
Ostatnie istotne prace remontowe w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli miały miejsce we wrześniu 2016 r. Wtedy to została położona nowa elewacja na zewnętrznych ścianach budynku...

Ostatnie istotne prace remontowe w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli miały miejsce we wrześniu 2016 r. Wtedy to została położona nowa elewacja na zewnętrznych ścianach budynku. Świątynia została również odnowiona wewnątrz poprzez gruntowne odmalowanie ścian. Kościół nabrał nowego blasku i staje się piękniejszy dla nas oraz dla tych, którzy każdego dnia mijają go, jadąc do Białegostoku czy Warszawy.

Remontujemy kościół

W mijającym 2018 roku w parafii miało miejsce kilka istotnych wydarzeń. Można do nich zaliczyć:
– Rekolekcje parafialne i nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (8-12 marca);
– Wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli.
W końcu wrześniu 2018 roku parafia w Markach – Strudze zyskała dwa duże narzędzia służące do komunikacji i ewangelizacji w postaci gruntownie odnowionej strony internetowej oraz pisma parafialnego „Niepokonany”.

Nowa strona internetowa i gazetka

W dniach 15-17 grudnia w parafii miały miejsce Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem w kopii Cudownej Figury z Gargano. 

ADWENT ZE ŚW. MICHAŁEM W KOPII CUDOWNEJ FIGURY Z GARGANO

Na koniec pragnę zaprosić w sentymentalną podróż w czasie ku początkom parafii i dawniejszym czasom zapisaną na fotografiach zamieszczonych w parafialnej kronice (wkrótce).

Krzysztof Pelc CSMA