Michalici

I Komunii święta w naszej parafii

24-09-2020

facebook twitter
W parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Markach-Strudze odbyła się w niedzielę, 20 września br., przeniesiona z maja, I Komunia św.

W niedzielę, 20 września dzieci klas IV z naszej parafii przystąpiły do I Komunii św. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił  ks. proboszcz Adam Żurad CSMA.

Obecni byli:  przygotowujący dzieci do tego ważnego wydarzenia w poprzednim roku szkolnym ks. Sylwester oraz nowy katecheta ks. Marcin.

Drogie Dzieci!

Przeżywacie dziś wielką uroczystość. Dziś po raz pierwszy przystępujecie do Komunii Św. Przyjmujecie do serc Jezusa pod postacią chleba. Dziś w naszej parafii jest wielkie święto – powiedział na początku swego wystąpienia ks. Proboszcz.

Świątynia parafialna i jej otoczenie, mimo pandemii, zapełniła się licznie wiernymi. Na uroczystość przybyła dyrekcja szkoły, wychowawczynie dzieci. Przybyli rodzice i chrzestni, rodzeństwo i inni bliscy.

W dalszych słowach homilii zwracając się do Rodziców ks. Proboszcz zaapelował, aby byli przykładem dla swoich dzieci. „Codziennie klękajcie z nimi do wspólnej modlitwy, prowadźcie je w niedziele i święta do kościoła na Mszę św. Wychowujcie wasze dzieci w duchu prawdziwie chrześcijańskim”.

Fot. Piotr Wilkowski