Michalici

Dziś Wielki Piątek - nasze transmisje

10-04-2020

facebook twitter
Wielki Piątek jest dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. - w kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej.

NASZE TRANSMISJE:

WIELKI PIĄTEK  godz. 18.00  - You Tube  oraz www.facebook.com/bobolamarki

Wielki Piątek to pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, o której odprawianie Pan Jezus prosił św. Faustynę. 

W tym roku po raz pierwszy Droga Krzyżowa nie odbędzie się w Koloseum. Transmisja rozpocznie się o godz. 21:00. Wśród niosących krzyż pojawią się więźniowie, a także pracownicy włoskiej służby zdrowia.

Polskie Centrum Syndonologiczne zachęca do udziału online w nabożeństwie „Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa według Całunu Turyńskiego”. Można to zrobić na stronie www.calun.info/dk.
Na kanale Polskiego Centrum Syndonologicznego na YouTube dostępna jest również nowa wersja wykładu na temat Całunu Turyńskiego, którego autorem jest Krzysztof Sadło. Umożliwia on zapoznanie się z informacjami, które są przedstawiane na wystawie w Centrum Jana Pawła II w Krakowie – aktualnie zamkniętej z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa.