Michalici

Anielski angielski na michalickim kanale YouTube

17-03-2021

facebook twitter
Anielski angielski - czyli nauka języka angielskiego z ks. Piotrem Prusakiewiczem CSMA i dr. Robertem Stackpolem z USA. Lekcje dla każdego, zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących. Polecamy!

Pod hasłem "Anielski angielski" na michalickim kanale YouTube "Któż jak Bóg" wystartowała seria filmików do nauki języka angielskiego. To cykliczne spotkania, podczas których ks. Piotr Prusakiewicz, michalita i redaktor naczelny dwumiesięcznika "Któż jak Bóg", wraz z dr. Robertem Stackpolem, dyrektorem Instytutu Bożego Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Stanach Zjednoczonych, przybliżają angielskie słówka religijne.

"Anielski angielski" to podstawowe słownictwo z dziedziny religijnej. Podczas trzech opublikowanych do tej pory lekcji prowadzący omówili słówka dotyczące Mszy św., jej poszczególnych elementów, wystroju kościoła, przeanalizowali "Ojcze nasz", "Zdrowaś, Mario" i modlitwę do św. Michała Archanioła, słownictwo określające przymioty Boga, nazwy ksiądz biblijnych oraz chórów anielskich. – Oprócz prezentacji i oryginalnej wymowy poszczególnych słówek staramy się wyjaśnić różnicę między polskim i angielskim znaczeniem – mówi kapłan.

Filmiki do nauki języka dostępne są w sieci na prowadzonym przez michalitów ewangelizacyjnym kanale YouTube "Któż jak Bóg" . Słowa te to zawołanie św. Michała Archanioła, patrona zgromadzenia. – To nie tylko nauka języka, ale także ewangelizacja. Podczas lekcji "Anielski angielski" w dwujęzycznej formie przekazujemy także treści teologiczne w nowoczesnej formie – wyjaśnia ks. P. Prusakiewicz.

Michalicki kanał na You Tube został uruchomiony pod koniec ubiegłego roku. Zamieszczane są na nim treści ewangelizacyjne: homilie i konferencje, serie "Szatan i metody jego działania", "Tajemnice aniołów", "Kierownictwo duchowe" oraz w wersji angielskiej – "The Secret of Angels". Kanał ma 13,8 tys. subskrybentów.

A. Ślusarczyk, Michalici na You tube uczą religijnego angielskiego

Subskrybuj nasz kanał https://m.youtube.com/channel/UClTxP_IMzh7obwJhwhWVxeA...

Anielski angielski - lekcja 1 | ks. Piotr Prusakiewicz CSMA i dr Robert Stackpole