Niebo na ziemi – I Komunia święta

W niedzielę, 26 maja był Dzień Matki. Tego dnia 36 uczniów klas III z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy w życiu Ciało Jezusa do swojego serca. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił  ks. proboszcz Adam Żurad CSMA.

Podczas uroczystości przedstawiciele rodziców zwrócili się z prośbą do ks. Proboszcza o udzielenie swoim dzieciom podczas tej uroczystej Mszy świętej po raz pierwszy Komunii Świętej. Na pytanie ks. proboszcza Adama „czy możecie nas utwierdzić w przekonaniu, że dzieci te są dobrze przygotowane do godnego przyjęcia Chrystusa w Eucharystii?” jeden z ojców odpowiedział; „Tak, dzieci te są dobrze przygotowane, a my swoim życiem i modlitwą pomożemy im wytrwać w dobrem”.

W wygłoszonej homilii ks. Adam powiedział między innymi: Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice, Chrzestni, Nauczyciele!
Księże Proboszczu Dariuszu, który specjalnie przyjechałeś na tę uroczystość z dalekiego Szczecina.
Bracia i Siostry w Chrystusie Panu.

Piękny, radosny dzień dał nam Pan. Kochane Dzieci! Wasi Rodzice tak bardzo Was kochali, że postanowili, abyście w sakramencie chrztu otrzymały dar wiary. Stałyście się członkami Kościoła, a Pan Bóg przyjął was za swoje dzieci.

Wczoraj i dziś w waszym życiu dokonują się kolejne ważne wydarzenia, które pogłębiają przyjaźń z Panem Jezusem: wczoraj wyznałyście swoje słabości i grzechy Panu Jezusowi. Dzisiaj jeszcze mocniej biją wasze serca. Oto za chwilę, po tak długim oczekiwaniu i przygotowaniu, przyjmiecie Pana Jezusa do swoich serc. Również i Jezus nie może się doczekać spotkania z wami… Za chwilę przeżyjecie niebo na ziemi, Pan Jezus stanie się własnością każdego z was…

 Po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych nastąpiła procesja z darami. Darem rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania jest piękna obudowa relikwiarza św. Andrzeja Boboli.

Po Komunii św. dzieci podziękowały za jej udzielenie ks. proboszczowi, ks. katechecie za przygotowanie do niej. Kwiaty otrzymały również Wychowawczyni klasy III B  oraz  Dyrekcje Szkół z Marek-Strugi i Nadmy. Wzruszające chwile przeżyli rodzice otrzymując od swych pociech czerwone róże.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały okolicznościowe chlebki, zaś pan fotograf uwiecznił te niezwykłe chwile na pamiątkowej fotografii.

W Białym Tygodniu dzieci będą się spotykać przez pięć dni z Panem Jezusem podczas Mszy św. W poniedziałek otrzymały pamiątkowe obrazki pierwszokomunijne, w środę  dzieci złożą przed Bogiem i Matką Najświętszą swoje przyrzeczenia, że „Z miłości do Jezusa i Ciebie, Matko, dla dobra wszystkich ludzi, przyrzekam przynajmniej do 18-tego roku życia nie używać żadnych napojów alkoholowych, nie palić papierosów oraz nie używać narkotyków przez całe życie”.

Fot. Piotr Wilkowski